Fishfinder: Echo 200 Garmin

Echo sounder Model Echo 200 by Garmin, 5" FSTN screen, 300 W RMS transmitting power, Reading cone up to 120 degrees.
Description
It benefits from a transmission power of 300W RMS and a particularly sharp 5" screen. It offers the Garmin Smooth Scaling™ feature that allows you to better follow the bottom when the device changes depth and to review images previously scanned.
Prices
090-6200
Garmin Echo 200 - Trasd. Stern + Temp
201,00€GTIN13: 0753759969950; Weight: 2 kg; Dimensions: 22 x 12 x 25 cm
Prices include VAT
Specifications
| Screen | "5", HVGA Grayscale |
| Definition | 480x320 pixels |
| Construction | IPX7 |
| Staircases Prof. | |
| Max Prof. | 180 mt. |
| Fund Structures | |
| A-Scope | |
| Fish Symbol | Yes. |
| Fish Track | Yes. |
| Alarms | Yes. |
| Speed | Yes. |
| Temperat. | Yes. |
| Power | 300 W RMS |
| Frequency | 200/77 KHz |
| Cone Trasd. | 60° Single and 120° Double |
| Alimentaz. | 12-28 Vdc |
| Dimensions | 15.2 x 14.0 x 4.6 cm |
| More Carats. |
Equipment
- Quick-release bracket
- Power cable
- Transom transducer with temperature and connection for trolling motor.