Garmin: Echo 150 fishfinder

Dual frequency fishfinder 200/77 kHz Garmin Model Echo 150, Transmission power 200 W (RMS), scanning angle up to 120°.
Description
Prerogatives similar to the Echo 100, but with greater power and operates with a specific dual frequency that allows a scanning angle of up to 120°.
Prices
090-6150
Garmin Echo 150 - Trasd. Stern + Temp
131,00€GTIN13: 0753759970178; Weight: 1.5 kg; Dimensions: 16.5 x 11 x 25.5 cm
Prices include VAT
Specifications
| Screen | "4", FSTN Monochrome 8 Levels |
| Definition | 256x160 pixels |
| Construction | IPX7 |
| Staircases Prof. | |
| Max Prof. | 150 mt. |
| Fund Structures | |
| A-Scope | |
| Fish Symbol | Yes. |
| Fish Track | Yes. |
| Alarms | Yes. |
| Speed | No. |
| Temperat. | Yes. |
| Power | 200 W RMS |
| Frequency | 200/77 KHz |
| Cone Trasd. | 120°/60° |
| Alimentaz. | 12-20 Vdc |
| Dimensions | 10.4 x 14.7 x 7.1 cm |
| More Carats. |
Equipment
- Quick-release bracket
- Power cable
- Transom transducer with temperature and connection for trolling motor.